Cizí jazyky - profesionálně, efektivně, zábavně

30-day challenge - Day 19

#19 Dnes vám dáme tip, jak se učit anglicky pomocí toho, co běžně děláte.
Věříme, že po už skoro třech týdnech všeobecné karantény, máte zajetou nějakou svou denní rutinu. Sedněte si a sepište si všechno, co pravidelně nebo i nepravidelně děláte. Zahrňte samozřejmě i aktivity, které jste dělali před karanténou. Nezapomeňte na žádný detail. Kromě obecného si napište i konkrétní, např. co a v jakém pořadí si oblékáte (hezky si tím procvičíte slovíčka k oblečení). Gramatická rada: když říkáte/píšete, co pravidelně děláte, používáte k tomu přítomný čas prostý, např. I wake up at 6.30. I lie in bed until 7.00.
Seznam aktivit si připněte na nástěnku, ledničku nebo jakékoli jiné viditelné místo. Můžete ho pak i průběžně doplňovat.
Tyto denní aktivity si můžete procvičovat i v průběhu dne. Když něco děláte, řekněte si, co zrovna děláte, např. I'm sending e-mails (v tomto případě použijete přítomný čas průběhový, protože popisujete, co probíhá právě teď). Pokud aktivitu neumíte říci a nemáte zrovna čas hledat, jak se to řekne, zapište si to česky a později si to vyhledejte.
No, a pak večer, když si budete psát deník, který jste si založili 11. den naší výzvy, využijete tyto aktivity v minulém čase, např. This morning I did some workout and then had a shower.
Toto bude určitě bavit i vaše děti. Mohou si ke každé aktivitě na seznamu nakreslit obrázek.
Napište nám do komentářů na našich sociálních sítích, jakou novou aktivitu jste se dnes naučili.

Facebook - facebook.com/jsvistaalegre

Instagram - @jsvistaalegre